Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Unio Europejska, PiS to nie my wszyscy!

1 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy, ale dla Polaków data ta ma podwójne znaczenie. Kiedy 13 lat temu, 1 maja 2004 roku, rząd SLD-UP wprowadził Polskę do Unii Europejskiej, spełniło się marzenie wielu pokoleń Polek i Polaków o wspólnocie.

Dzięki temu, w aspekcie gospodarczym, jak i społecznym osiągnięty został wielki postęp. Inwestycje infrastrukturalne, rozwój rolnictwa, wzrost eksportu, powstanie nowych miejsc pracy czy swoboda podróżowania bez paszportu po krajach Unii, to tylko niektóre z przykładów pozytywnych zmian, będących wynikiem naszego członkostwa. Dlatego w interesie Polski, jest pozostanie w Unii Europejskiej, zarówno jeżeli chodzi o kwestie gospodarcze, jak i obronne. Pamiętajmy też o tym, że nasze członkostwo od początku nie było tak oczywiste. Kiedy ważyły się losy naszej akcesji, nie kto inny, jak Jarosław Kaczyński wątpił w jej sens. Jednak Polki i Polacy, przy urnach wyborczych, mówiąc w referendum „tak” Unii Europejskiej, postawili na rozwój. I także teraz, przed polskim społeczeństwem staje poważne wyzwanie. Musimy wysyłać pod adresem Unii jasny i czytelny sygnał, że Prawo i Sprawiedliwość, nie reprezentuje nas wszystkich, a rządzący, prowadząc konfliktową politykę z Unią i łamiąc zasady państwa prawa, występują jedynie imieniu własnej partii politycznej, nastawionej negatywnie do osiągnięć poprzedników. Uważam, że PiS dla dobra Polski powinno się opamiętać. Obecnie Rząd Beaty Szydło i Jarosław Kaczyński tylko ośmieszają Polskę w Unii Europejskiej, gdzie cenę za ten kabaret i chaos zapłacimy wszyscy. Jeśli polityka międzynarodowa będzie dalej prowadzona przez nich w sposób nieprzewidywalny i agresywny względem państw członkowskich i Unii Europejskiej, to prędzej czy później zamkną się przed nami granice Europy, a idąc za tym stracimy dostęp do wspólnego rynku, budżetu i czy parasola obronnego.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem