Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Oddajcie dyplomy!

Federacja Młodych Socjaldemokratów apeluje do polityków PiS aby dekomunizację rozpoczęli od siebie! PiS chce usunąć z przestrzeni publicznej chcą nie tylko nazwy ulic i pomniki kojarzące się z Polską Rzeczpospolitą Ludową, ale również obniżają renty i emerytury każdemu, kto choć jeden dzień przepracował w organach państwowych czy wojsku przed 1989 r.

A przecież do PZPR w ciągu całej jej działalności należało ok. 6 mln Polaków! Takie były wtedy czasy, takie wybory ludzi. Uszanujmy pamięć naszych babć i dziadków! Co będzie następnym krokiem obecnej władzy? Odbieranie praw za przynależność do PZPR? A może odebranie obywatelstwa i wysiedlenie osób, które odbudowywały Polskę po II wojnie światowej? Sprzeciwiamy się takiej polityce państwa i nie godzimy się na przekreślenie dorobku PRL. Jeżeli politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą przeprowadzić skuteczną dekomunizację, niech najpierw zaczną od siebie! Wzywamy posłanki i posłów PiS, którzy zdobyli wykształcenie przed 1989 r., do oddania dyplomów ukończenia szkoły podstawowej, średniej oraz dyplomów ukończenia studiów! - piszą w stanowisku skierowanym do polityków PiS. Skoro określają dziś PRL jako „państwo totalitarne", które w całości należy potępić i zakwestionować, jak mogą dzisiaj kształtować polską rzeczywistość bazując na wykształceniu tego „totalitarnego państwa"? Jak mogą posługiwać się stopniami naukowymi otrzymanymi od komunistycznej Polski?
Politycy PiS! Zacznijcie od dekomunizacji samych siebie!

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem