Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Program In Vitro dla powiatu pabianickiego coraz bliżej

Powiat pabianicki niebawem będzie mógł dołączyć do takich miast jak Częstochowa, Gdańsk czy Łódź, które są liderami w realizacji samorządowych programów In Vitro, a ten już wkrótce może zostać przyjęty także przez powiat pabianicki.

 

Jego realizacja będzie możliwa m.in. dzięki radnemu powiatowemu SLD Markowi Gryglewskiemu, który we wrześniu ubiegłego roku złożył w tej sprawie interpelację, wskazując na potrzebę stworzenia i realizacji takiego programu. Radny Gryglewski swoją inicjatywę argumentował potrzebą wsparcia rodzin starających się o dziecko, a także brakiem wsparcia ze strony rządu.

 

Podczas dzisiejszej (09.05.2018 r.) konferencji prasowej starosta pabianicki Krzysztof Habura ogłosił przystąpienie powiatu pabianickiego do realizacji programu In Vitro.

 

"Cieszę się z tego ogromnie, że młodym parom, borykającym się z problemem niepłodności, przyszły z pomocą samorządy skoro rząd odmówił" - mówił w trakcie konferencji radny powiatowy SLD Marek Gryglewski, wiceprzewodniczący SLD w województwie łódzkim.

 

Starostwo zarezerwowało na ten cel 150 tys. zł, co wystarczy na sfinansowanie zabiegów dla 10 par, jednak samorządowcy zapewniają, że jeśli będzie taka potrzeba, kwota zostanie zwiększona. Przed Starostwem Powiatowym w Pabianicach jeszcze kilka formalności, zanim program zacznie w pełni funkcjonować, ale już dziś można mówić o sukcesie, którego nie byłoby, gdyby nie wsparcie Małgorzaty Moskwa-Wodnickiej, autorki łódzkiego programu In Vitro.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem